Artefakty, kwadraciki, pasy, linie, przebarwienia na matrycy laptopa

Laptopom towarzyszy wiele usterek. Do najbardziej popularnych należą zakłócenia wyświetlania obrazu (artefakty, kwadraciki, pasy, linie, kropki, przebarwienia na matrycy). W większości przypadków za tego typu objawy odpowiada uszkodzona karta graficzna lub pamięć karty graficznej. Usterki te powstają przeważnie w skutek braku konserwacji co sprawia, że w układzie chłodzenia gromadzi się kurz i znacznie zmniejsza skuteczność odprowadzania ciepła na zewnątrz.

Problem uszkodzeń układów graficznych dotyczy wszystkich producentów. Zarówno Asus, Acer, Apple, Toshiba, HP, Dell, Lenovo, Samsung, MSI, Fujitsu Siemens, Sony Vaio, Benq .... używają do produkcji płyt głównych układów ATI i NVidia. Układy te mają określone parametry maksymalnej temperatury pracy, a jej długotrwałe przekraczanie prowadzi do nieodwracalnych uszkodzeń.

Zapraszamy do naszego serwisu na bezpłatną wycenę.

W przypadku laptopów warto jest przynajmniej raz na rok wykonać konserwację układu chłodzenia i wymianę pasty termoprzewodzącej. Regularne czyszczenie układu chłodzenia zwiększa żywotność laptopa nawet o 200%.