W jaki sposób nosić, przewozić laptopa?

Komputery stacjonarne zostały zdominowane przez laptopy. Są to urządzenia mobilne, zatem ludzie mogą używać ich w pracy, w domu, w podróży. Wiąże się to z tym, że laptop jest przenoszony w różnych warunkach, dlatego aby uchronić go od czynników zewnętrznych powinien być zabezpieczony przy przenoszeniu. W czym go przenosić, w torbie, pokrowcu, plecaku czy zwykłej damskiej torebce? Na pewno wielu z nas, zastanawiało się nad tym.


Według nas, do przenoszenia laptopa, najlepsze są torby przeznaczone specjalnie do tego celu. Posiadają one wewnątrz specjalnie zabezpieczone ścianki, które są wyłożone miękkim i mocnym materiałem. Dzięki czemu laptop włożony do takiej torby, po pierwsze jest sztywno ułożony, a po drugie miękkie, gąbczaste ściany izolują i amortyzują laptopa podczas ewentualnego upadku. Oczywiście specjalny plecak na laptopa również jest odpowiednim zabezpieczeniem. Tak samo jak torba, wewnątrz ma miękkie i gąbczaste ściany.  Wszystko zależy od naszych upodobań. Jedni wybiorą plecak, gdyż nie trzeba go nosić w ręku, a inni torbę ponieważ jest bardziej elegancka. Przy zakupie torby lub plecaka, musimy zwrócić uwagę na rozmiar, tak aby nasz laptop się zmieścił. Są torby o różnych rozmiarach, przy zakupie najlepiej mieć ze sobą sprzęt aby dobrze dopasować torbę. Pamiętajmy, że są torby słabszej i lepszej jakości. Warto zakupić taką która ma, wyżej wspomniane, gąbczaste zabezpieczenia. Na rynku coraz więcej jest specjalnych pokrowców na laptopy. Pokrowce najlepiej sprawdzają się przy małych laptopach czy netbookach (ok. 10-12 calowych). Możemy wtedy zapakować komputer w pokrowiec i włożyć do damskiej torebki czy zwykłego plecaka. Pokrowiec nie jest odpowiednim zabezpieczeniem dla laptopa o standardowych rozmiarach (ok. 15 cali). Ważne jest, aby do torby tudzież plecaka czy pokrowca, wkładać laptopa całkowicie wyłączonego. Nie można przenosić włączonego lub uśpionego laptopa, gdyż może on się przegrzać bądź uszkodzi się dysk twardy.
Torbę, plecak czy pokrowiec, najlepiej nabyć od razu przy zakupie laptopa czy netbooka. Być może sprzedawca pójdzie nam na rękę i sprzęt do przenoszenia dołoży jako gratis bądź udzieli dużego rabatu. Nie przenośmy laptopów bez odpowiedniego zabezpieczenia, bardzo łatwo wtedy o awarię bądź uszkodzenie mechaniczne, a przecież zależy nam aby nasz sprzęt działał jak najdłużej.