Gigant Panasonic, Toughpad 4K UT-MB5

Tablety osiągają coraz większe rozmiary. Nie wiemy, czy jest to sposób na klienta wolącego większy ekran w stylu telewizora do kieszeni, ale na pewno jest to news o którym z całą pewnością warto wiedzieć. Tablety, jak każdy wie to urządzenia mobilne, które powinny być mniejsze niż większe.

Panasonic jednak kompletnie od tej reguły się odsunął tworząc dzieło pod tytułem Toughpad 4K UT-MB5. Samo urządzenie nie wygląda specjalne – z daleka jest to zwyczajny tablet o którym nie wiemy nic. Zaprezentowany został już w ubiegłym roku podczas CES. Premiera jeszcze nie nastąpiła w naszym kraju, więc czekamy. Producent zapewnia, że mobilna nowość jest już gotowa wejść na rynek – pytanie tylko kiedy dokładnie. Japoński koncern już rozpoczął przedsprzedaż. Pierwsze urządzenia mają trafić do klientów już 3 kwietnia.
    Niespodzianką nie jest, że urządzenie do tanich należeć nie będzie. Zastosowany w nowoczesnym tablecie procesor to Intel® Core™ i5-3437U vPro™ 1.9 GHz. Nie jest to zatem mało, jak na tego rodzaju propozycję mobilną, która zwykle służy jedynie do przeglądania internetu i czytania ebooków. System operacyjny System Windows 8.1 Pro bardzo łatwy w obsłudze. Z pewnością fani Windowsa będą zachwyceni interfejsem i ogólną funkcjonalnością tego tworu. Grafika NVIDIA® GeForce® 745M, a sama rozdzielczość  3840 x 2560.  Ekran Multi-Touch rozpoznaje nawet dziesięć palców, więc możemy dowolnie się nim posługiwać. Co jeszcze z wiadomości technicznych -  4 lub 8 GB RAM i SSD 256 GB, port USB 3.0, wejście karty SDXC, wejście  słuchawek nausznych i złącze dokujące i aparat HD na samym przodzie.
    Toughpad 4K UT-MB5 to pierwszy na świecie tablet 20'' posiadający rozdzielczość 4K. Idealna propozycja biznesowa nie tylko dla biurokratów, ale również grafików, architektów, marketingowców oraz handlowców. To właśnie dla nich dedykowane jest urządzenie. W wyposażeniu mamy elektroniczny rysik, który spełnia wymagania zarówno wizualne, jak i techniczne. Cena na chwilę obecną to około 5000 USD. Model Performance ma wejść na rynek wiosną – ten model będzie o 2000 USD droższy.