Naprawa laptopów

Większość naszych klientów to osoby, którym awaria laptopa przytrafiła się w najmniej oczekiwanym momencie. Od wielu lat pomagamy rozwiązywać różnego rodzaju problemy sprzętowe i software'owe.

Dla naszych klientów naprawa laptopów kojarzy się często z podobnymi usługami w komputerach stacjonarnych. Przyjeżdżał technik wyciągał z walizki śrubokręt, wymienił zasilacz, płytę lub inny moduł i komputer zaczynał działać.

W naprawach laptopów sytuacja wygląda niestety zupełnie inaczej. Największą grupę uszkodzeń stanowią awarie na płytach głównych. Nie znamy niestety ani jednego producenta laptopów, który oferowałby możliwość zakupu płyty głównej w rozsądnej cenie jako część zamienną. Dzieje się to za sprawą produkcji laptopów w kilku fabrykach OEM, a sprzedaż to jedynie doklejenie loga i logistyka do sklepów. Często nawet już w okresie gwarancyjnym brakuje płyt głównych do napraw i wymieniane są całe laptopy.

Po gwarancji użytkownik pozostawiany jest samemu sobie z dylematem czy po dwóch latach kupic kolejny laptop ( przeciętna cena 2000 do 3000 zł), czy naprawić uszkodzony. Naprawa laptopa to z pewnością bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Koszty wahają się w zakresie od około 30 do 100 zł w przypadku drobnych usterek, 200 do 300 w przypadku średnio skomplikowanych awarii o od 300 do 700 w przypadku bardzo skomplikowanych awarii, szczególnie na płytach głównych. Oczywiście w niektórych wypadkach naprawy mogą przekroczyć i 1000 zł ale to bardzo rzadko się dzieje i w szczególności występuje w drogich modelach Apple, Toshiby, Sony Vaio czy HP, gdzie stosowana jest zupełnie inna technologia produkcji płyt głównych i większość prac wykonuje się pod mikroskopem przez wiele godzin.

Każda naprawę laptopa trzeba rozpocząć od dokładnej diagnostyki. W pierwszej kolejności sprawdzamy co działa, robimy pomiary układów zasilania oraz przebiegów sygnałów i określamy, który układ scalony należy wymienić. Więcej o naprawach płyt głównych możesz przeczytać tu.

W naszej ofercie naprawy laptopów znajdziesz również usługi w przypadku

Uszkodzenia dysku twardego

Zbicia matrycy

Zalania laptopa

Zawieszania się

Przegrzewania

i w każdym innym przypadku, którego tu nie wymieniliśmy.

Zapraszamy na bezpłatną wycenę.