Naprawa płyt głównych w laptopach, tabletach , smartfonach

Jedną z najczęściej występujących awarii to uszkodzenie płyty głównej. Jest to podstawowy element każdego komputera, tabletu czy telefonu. Niestety płyty główne są kompatybilne tylko z jednym modelem laptopa i to też nie zawsze. Płyta główna musi być dokładnie taka, jaką zamontował producent.

W niektórych modelach pomimo, że różnią się jedynie wydajnością procesora nie ma możliwości wymiany płyty, ponieważ została tak oprogramowana w kontrolerach i BIOS, że działa tylko z jednym typem procesora. Producenci specjalnie stosują takie zabiegi, by sprzęt był nienaprawialny, a klienci kupowali nowe. Niekoniecznie lepsze. Większość klientów, których laptopy ulegają awariom w 2 lub 3 roku eksploatacji wybiera jednak naprawę, ponieważ ich laptop niewiele różni się od tych sprzedawanych obecnie. A jakość wykonania tych nowych jest znacznie gorsza od tych 2-3 letnich.

Brak wsparcia dla sprzedaży części zamiennych tylko pogłębia problem. Klienci bowiem nie chcą mieć sprzętu jednorazowego.

Z pomocą przychodzi wtedy profesjonalny niezależny serwis laptopów, gdzie ludzie z wiedzą pasją do elektroniki, rozwiązują problemy z różnego rodzaju uszkodzeniami na płytach głównych laptopów. Takiej płyty nie trzeba wymieniać można ją naprawić.

Jeśli chcesz zobaczyć jakich używamy narzędzi informacje znajdziesz w dziale nasze wyposażenie na stronie O nas.

Najczęściej naprawianymi usterkami są obwody zasilania. Na płycie głównej występuje od 4 do 8 głównych obwodów zasilania, które odpowiadają za dostarczenie napięcia do wszystkich układów scalonych.

Kolejne często występujące awarie to uszkodzenia układów BGA. Są to przeważnie awarie kart graficznych, mostków południowych, północnych i czasem lutowanych procesorów

W najnowszych laptopach wiele układów scalonych ma własne oprogramowanie i włożenie nowego, bez zaprogramowania nic nie pomaga.

Jeśli masz problem z laptopem - zapraszamy do nas na bezpłatną wycenę. Zdiagnozujemy co się dzieje i pomożemy Ci tak szybko jak to możliwe.