HP i Lenovo dwa laptopy-tablety warte uwagi

HP SlateBook 10 h000SW

 

            HP SlateBook 10 h000SW to laptop i tablet w jednym i to w dodatku za rozsądną cenę, która zadowoli nie tylko oszczędne osoby, ale i wymagających użytkowników. Jeśli zdecydujemy się na jego zakup, będziemy musieli zapłacić nie całe 1400 złotych. Nic więc dziwnego, że producent Hewlett Packard zdobywa coraz więcej pozytywnych opinii za swoje urządzenia, które są solidne, wytrzymałe i eleganckie. Taki jest też HP SlateBook 10 h000SW, którym się zachwycimy.

Wyposażony w procesor Tegra 4 zapewnia nieziemskie doznania, a w połączeniu z układem graficznym GPU NVIDIA nie straszne mu żadne wyzwania. Zdecydowanie rewelacyjny do pracy, chociaż nie do każdej, co warto mieć na uwadze. Bardziej nadaje się jako komputer prywatny lub domowy. Systemem operacyjnym, jaki został tutaj zainstalowany jest Android, dzięki czemu komunikacja w mediach społecznościowych i łatwe korzystanie z aplikacji to pestka.

            Minusem może być kiepska bateria litowo – jonowa. Plus natomiast za kamerę internetową, która pozwala na wysyłanie i obieranie obrazu w trybie HD. Zaletą jest też waga, która wynosi 1,27 kg. HP SlateBook 10 h000SW jest kiepski pod względem funkcji, aczkolwiek jeśli nie mam zbyt dużych wymagań na pewno szybko się z nim zaprzyjaźnimy. Szybki, wytrzymały i przede wszystkim estetyczny – to jego główne walory. Aczkolwiek o wiele lepiej poszukać innego sprzętu, jeśli zależy nam na funkcjonalności i długim żywocie naszego komputera. Szczególnie jeśli poszukujemy komputera do pracy na dłużej, a ten nieszczególnie przypadł nam do gustu. W ten sposób na pewno unikniemy rozczarowania. Zaletą jest dźwięk i system Dolby Advanced Audio, a także wyjątkowe głośniki Altec Lansing. Mimo to nadal z pewnością wielu ludzi nie przekona się do tej wersji, dlatego warto mieć w zanadrzu przynajmniej kilka modeli, które możemy dokładnie przeanalizować. Minus za brak napędów co w przypadku osób wymagających zdecydowanie go dyskwalifikuje jako sprzęt biznesowy.

73. Lenovo IdeaTab Yoga B8000

Lenovo IdeaTab Yoga B8000

 

            Lenovo IdeaTab Yoga B8000 sprosta na pewno wymaganiom osób, które poszukują tabletu nie tylko do celów rozrywkowych. Możesz z niego korzystać gdzie tylko chcesz, bez jakichkolwiek ograniczeń i na pewno szybko się o tym przekonasz. To prawdziwie rewolucyjny tablet, który pokonasz i który spełni wszelkie oczekiwania. Wyróżnia się przede wszystkim niesamowitą odmiennością, która w tym przypadku jest jego wielką zaletą. Na pewno zauważymy to, że tablet, choć modny i spełniający wymagania nawet najbardziej rozkapryszonych geeków zaskoczy nas swoją nowoczesnością w wielu różnych sytuacjach. Od oryginalnego i niepozornego wyglądu poprzez ogromną wytrzymałość. Wykonany bardzo starannie i stylowo i choć może na pierwszy rzut oka przypominać lnianą tkaninę to warto mieć na uwadze, że jest naprawdę świetny i ma wytrzymałą obudowę. 

            Lenovo IdeaTab Yoga B8000 jest idealnym urządzeniem dla osób ceniących estetykę wykoanania i minimalizm. W działaniu intuicyjny i bardzo dokładny, dlatego każdy będzie z niego zadowolony. Po bokach głównej podstawy znajdziemy głośniki, dlatego dźwięk, który ten model zapewnia rozłoży nas na łopatki. Waży zaledwie 605 gram i naprawdę jest ultra lekki, co docenimy bardzo szybko. Pojemność akumulatora to 9000 mAh i pod tym względem w porównaniu z innymi jest naprawdę konkurencyjny. Minus za to, że dla osób początkujących specjalne oprogramowanie Yogi może wydać się zbyt trudne do opanowania. Dodatkowo trudności może dodać zaktualizowany Android 4.2 Jelly Bean. Ogromną wadą jest niewygoda użytkowania tabletu w pozycji pionowej i wszelkie próby trzymania go przy pomocy jednej dłoni. Wówczas będzie to dla nas niewygodne. To urządzenie nie sprawdzi się, jeśli szukasz tabletu na dłużej i chcesz mieć całkowitą swobodę użytkowania. Warto jednak pomyśleć o korzystnym dla nas rozwiązaniu i tym że będziemy mogli kupić tablet Yoga 8 B6000, co zdecydowanie wyjdzie nam na lepsze. W porównaniu ten tablet spisze się na medal we wszystkim, czego tylko się podejmiemy.