CorelDRAW X7 za mniejsze pieniądze

Corel udostępnił swój najbardziej popularny pakiet graficzny  CorelDRAW X7 w wersji dla uczniów, studentów i użytkowników domowych, który możemy zakupić za znacznie mniejsze pieniądze. CorelDRAW Graphics Suite X7  jest najnowszą propozycją od firmy Corel. Jak wiadomo program pozwala na tworzenie skomplikowanych i łatwych prac graficznych.

 Narzędzia dostępne w programie pozwalają na tworzenie grafiki wektorowej oraz bitmapowej. Na co jeszcze pozwala nam popularny program? O tym możemy przeczytać poniżej.

 

                CorelDRAW Graphics Suite X7 zapakowany jest w zwykłe pudełko, które możemy zakupić za 1700 złotych. Skorzystanie z programu metodą subskrypcji będzie nas kosztować jedynie 129 złotych miesięcznie lub 999 złotych rocznie. Jeśli dopiero uczymy się korzystania z programu i tworzymy prace jedynie dla siebie, nie musimy wydawać tyle pieniędzy na naukę programu graficznego. Na uczelniach mamy dostęp do oprogramowania, ale co z pracą w domu? Oprogramowanie  CorelDRAW Home & Student X7, czyli wersja programu dla użytkowników domowych kosztuje zdecydowanie taniej, bo jedynie 420 złotych. Znajdziemy go na stronie internetowej  www.coreldraw.com/homestudent, a także na stronach partnerów.

                Oprogramowanie to przeznaczono tylko i wyłącznie do użytku niekomercyjnego i posiada mniejszą liczbę dodatków, niż znany pakiet CorelDRAW X7. Nie posiada narzędzi takich jak  Corel Website Creator i PhotoZoom Pro 3, ale również nie ma natywnej obsługi systemów 64-bitowych, obsługi środowiska VBA/VSTA, funkcji makro, profesjonalnego drukowania w wielu formatach, zarządzania kolorami, stylów kolorów, obiektów, harmonii kolorów, kodów QR, Maski planarnej w programie  Corel PHOTO-PAINT, obrazu próbnego kolorów,  Universal Laser i Roland, tworzenia plików  DXF/DWG, DCS, CGM, JPEG 2000. Nie możemy również wykupić członkostwa premium.

                Jak widzimy nie musimy płacić prawie 2000 złotych za pełną wersję oprogramowania. Domowe użytkowanie obrazów oraz zdjęć nie wymaga od nas takich kosztów. Jak wiadomo Corel to jeden z bardziej skomplikowanych i przydatnych programów graficznych, które pozwalają na bardzo wiele. Pakiet domowy możemy pobrać na stronie internetowej, co będzie nas kosztować zdecydowanie mniej.  Pierwsi użytkownicy bardzo sobie chwalą funkcjonalność programu oraz jego niską cenę.