Jakie będą nowe telefony od Apple?

Już we wrześniu mają się pojawić nowe smartfony producenta z Cupertino. Apple ma zamiar wprowadzić modele iPhone 6S i 6S Plus. Według potwierdzonych przecieków wielkość na razie się nie zmienia w stosunku do poprzedników. Zmiany natomiast nastąpią wewnątrz. I to dosyć poważne.

Ma zostać wprowadzony nowy układ Apple A9, który nie dość, że zużyje 30% mniej energii, to jeszcze ma będzie 20% wydajniejszy. Nowa technologia wykonania procesorów pozwoli na zmniejszenie ich rozmiarów co pozwoli na powiększenie baterii i miejsce dla innych podzespołów. Oprócz tego rozdzielczość aparatu fotograficznego ma się zwiększyć do 12 MPix. Konstrukcja na pierwszy rzut oka ma się nie zmienić, ale ma być wykonana z lepszych materiałów. Między innymi szkło będzie szafirowe, które ma większą nawet o 60% wytrzymałość. Takie samo jak w Apple Watch. Wiadomo również, że już niedługo ma się pojawić nowa wersja iOS.

W obu modelach mają pojawić się sensory sensory Force Touch, które są wrażliwe na siłe dotyku palcem, która również ma być wzbogacona o pojemnościowy czujnik podświetlenia. Na tej zasadzie ma być ustalana siła nacisku palcem. Czyli jaką powierzchnię zajmie on na ekranie przy dotknięciu. Są też plotki o wprowadzeniu w niedalekiej przyszłości, apartu firmy Linx, którą niedawno przejęło Apple. Dzięki technologii tej firmy będzie można fotografować w 3D!!!