Nowa sieć komórkowa bez roamingu

Na wyspach brytyjskich rozpoczął działalność nowy operator komórkowy. Firma  Carphone Warehouse uruchomiła właśnie usługę opartą na karcie SIM z możliwością wykorzystywania jej w 22 krajach świata bez dodatkowych opłat roamingowych. Usługa nazywa się iD i będzie również dostępna w Polsce.

 Zarówno na rozmowy, SMS-y jak i przesył danych odbywać się będzie w ramach jednego abonamentu, nawet jeżeli wyjedziemy z wysp. Co ciekawe oferta obejmuje nie tylko kraje Unii Europejskiej. Ofertę zamówić można przez internet. Niestety obarczona jest sporym abonamentem. Jednak biorąc pod uwagę oferty rodzimych operatorów, wydaje się nadzwyczaj atrakcyjna, szczególnie dla tych, którzy często podróżują.

W ofercie planów "TakeAway" otrzymujemy minuty na połączenia, SMS-y oraz transfer danych z których możemy korzystać w ramach abonamentu w 22 krajach: Australia, Austria, Bułgaria, Czechy, Dania, Estonia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Łotwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Portugalia, Polska, Rumunia, Hiszpania, Szwecja i USA. Plusem oferty firmy z Wielkiej Brytanii jest na pewno to, że nie musimy pamiętać o przełączaniu telefonu do innej sieci roamingowej, oraz blokowaniu transferu danych w telefonie. Możemy również bez problemu wysyłać i odbierać MMSy. Każdy z nas chyba wie, jaką przeszkodą jest brak dostępu do internetu w danym momencie poza granicami. Co za tym idzie np. niemożność skorzystania z nawigacji.