Google proponuje nowe dokumenty

Nowe dokumenty Google to ciekawa propozycja dla wszystkich użytkowników. Jak to zrobić? Nie musimy na własną rękę poszukiwać tej nowości w naszych ustawieniach profilowych. Wystarczy tylko odświeżyć stronę i ku naszym oczom ukażą się nowe propozycje, czyli nieco zmienione dokumenty/arkusze Google.

To nie tylko nowy, bardziej innowacyjny wygląd, ale również zdecydowanie więcej funkcji. Firma Google ogłosiła jakiś czas temu, że obecne arkusze dostępne w naszym Google Drive cały czas się ulepszają. Co to znaczy? Na jakie zmiany będziemy mogli liczyć?

Na tą chwilę ciężko mówić o jakichkolwiek konkretach, ponieważ wszystko dopiero się zaczyna. Zmiana wszystkich dokumentów może potrwać nawet kilka tygodni. Jeśli zatem chcemy przyjaźnie przywitać się z nową wersją, musimy jak najbardziej wykazać co nieco cierpliwości.  Odwiedzając tajemnicze  g.co / newsheets zobaczymy jak prezentują się nowe rozwiązania. Noa wersja nie zapewni nam śniadania do łóżka, ale z pewnością działa sprawniej i zdecydowanie lepiej od poprzedniej wersji. W arkuszu kalkulacyjnym nie mamy już ograniczeń, które wcześniej powodowały wiele komplikacji w dokumencie.

Online czy offline? Do tej pory mogliśmy korzystać jedynie z pierwszej funkcji. Nowe arkusze to również obsługa dokumentów w trybie offline. Jak to wszystko działa? O tym jeszcze dokładnie nie powiemy, ale na pewno warto samemu to sprawdzić. Na szczególną uwagę zasługują arkusze kalkulacyjne. Wersja offline dotyczy właśnie ich. Minusem jest to, że dotyczy jedynie nowych arkuszy.

Google na tą chwilę nie może w żaden sposób przenieść starych dokumentów do nowej, ulepszonej wersji. Wystarczy jednak wszystkie dokumenty skopiować do nowego arkusza i po problemie! Bardziej funkcjonalne, ciekawsze graficznie i z większą ilością ciekawych możliwości – takie rozwiązanie już niedługo dla wszystkich użytkowników dokumentów Google. Wystarczy tylko co jakiś czas odświeżać nasz Drive. Czekamy zatem na pierwsze opinie na ten temat.