Objawy uszkodzonej karty graficznej

Do stwierdzenia uszkodzeń karty graficznej w wielu przypadkach nie są potrzebne żadne narzędzia. Wystarczy spojrzeć na obraz wyświetlany przez matrycę laptopa by w większości przypadków potwierdzić lub zaprzeczyć uszkodzeniu  układu graficznego. Do najczęstszych objawów uszkodzeń układu graficznego w laptopie można zaliczyć:


•    Brak obrazu po uruchomieniu – w takim przypadku komputer może uruchamiać się „w tle” (będzie słychać dźwięk uruchamianego systemu operacyjnego itp.) lub zablokować uruchamianie (na laptopie będą zapalone diody i nic więcej nie będzie się działo). W niektórych przypadkach przy uszkodzonej karcie graficznej przy uruchamianiu komputera słuchać 3 sygnały dźwiękowe (jeden długi i dwa krótkie)
•    Obraz wyglądający inaczej niż zazwyczaj – wszelkie anomalie związane z wyświetlanym obrazem powinny zwrócić uwagę użytkownika laptopa. Mogę one być objawem uszkodzonego układu graficznego. Do najczęściej pojawiających się objawów uszkodzonej karty graficznej należą:
- Artefakty – są to kolorowe paski, krzaczki, kropki.  

- Niska rozdzielczość ekranu – komputer z uszkodzona kartą graficzną uruchamia się z niską rozdzielczością ekranu. Objaw taki można poznać gdy ikony i inne rzeczy na pulpicie są większe niż zazwyczaj.

- Brak sterownika karty graficznej – jeżeli po uruchomieniu windowsa w menadżerze urządzeń brakuje sterownika karty graficznej i nie można go poprawnie zainstalować może to oznaczać, że karta graficzna jest uszkodzona.

- Obraz podzielony na kilka części – jeżeli po uruchomieniu komputera na ekranie obraz jest podzielony na kilka części możemy mieć do czynienia z uszkodzona kartą graficzną.

więcej na temat kart graficznych - www.laptoprepaircenter.pl/artefakty-pasy-linie-zaklocenia-na-ekranie-laptopa