Office na iPada

iPad to urządzenie z którego korzystamy coraz częściej. Microsoft zaskakuje kolejną nowością, a mianowicie Pakietem Office na to urządzenie. Wyglądem przypomina nowy CEO, chociaż dla niektórych być może różnice nie będą aż tak widoczne. Konferencja prasowa ma odbyć się w San Francisco. Ma być to skrzyżowanie urządzeń mobilnych oraz programów typowo komputerowych.

 

                Microsoft dla iPada ma być gotowy przed końcem marca bieżącego roku. Pakiet ma zawierać popularne programy takie jak Word, Excel, PowerPoint oraz OneNote. Być może zaskoczy nas jeszcze kilkoma aplikacjami, o których dzisiaj się nie mówi. Wszystkie te propozycje można pobrać ze sklepu Apple Store, chociaż najprawdopodobniej będą wymagać Microsoft Office 365. czy będzie problem z uruchomieniem oraz funkcjonalnością? Na tą chwilę jeszcze nie można tego powiedzieć, choć sceptycy podchodzą do przedstawionej nowości mało entuzjastycznie.

                Microsoft Office 365 pozwala na zainstalowanie go nie tylko na komputerze PC, ale również urządzeniach mobilnych, takich jak iPad. Całe oprogramowanie musi być przystosowane do dotykowego, nowoczesnego ekranu. Kierownictwo Microsoftu twierdzi, że iPod ma dość dużą przyszłość. Dlatego trwają pracę nad innowacyjnym oprogramowaniem z którego korzysta dzisiaj każdy. Prototyp pakietu został nazwany Gemini. Steve Ballmer osobiście chce nadzorować prace nad projektem, kiedy tylko zostanie wdrożony dotykowy Microsoft. Zarówno on, jak i inni liderzy firmy chcą wprowadzić nowość na rynek tak szybko, jak to tylko możliwe.

                Wydawać się mogło, że iPad już niczym nie zaskoczy. Ktoś jednak zapomniał o aplikacjach z których korzystamy na co dzień. Dokładnie 27 marca 2014 roku dowiemy się, co z tego będzie. Pakiet Gemini stanie się rzeczywistością, czy może pozostanie dalej w planach. Aplikacje pakietowe dotykowe mają najpierw pojawić się w wersji Windows 8.1.  Zobaczymy jak Office poradzi sobie z wyzwaniem.