Tablet Lenovo TAB S8 – najlepszy tablet do 1000 zł?

Tablet Lenovo TAB S8 ma tylko 8 mm grubości i waży niespełna 299 g, i występuje w czterech wersjach kolorystycznych. Oprócz standardowych wersji – białego i czarnego s ósemka występuje też w kolorze niebieskim, czerwonym i żółtym.

 

Jakość wykonania może być naprawdę zadowalająca. Może poza niebardzo sztywną obudową, która wygina się pod naciskiem palca. Sprawia to trochę nieprzyjemne wrażenie.

Po prawej stronie dosyć wystającej ramki mamy przycisk włącznika i regulacji głośności. Po lewej natomiast sloty kart. Micro Sim i Micro SD.

Na dole jest gniazdo micro USB a na górze mini jack do podłączenia słuchawek. Dzięki umieszczonej z tyłu urządzenia kamerze o rozdzielczości 8 Mpix z obiektywem o ogniskowej f2.2, można wykonać niezłej jakości zdjęcia – nawet przy słabym oświetleniu. Do rozmów w internecie -  kamera przednia o rozdzielczości 1,6 Mpix.

W tym przedziale cenowym rzecz niespotykana - 8-calowy ekran o wysokiej rozdzielczości (1920x1200). Ekran Infinity zapewnia wysoką jakość obrazu  (nawet oglądając pod kątem) nawet przy oglądaniu materiałów Full HD. Parametry ekranu porównywalne z Sony Xperia Z3 Tablet Compact, więc chyba nie ma się czego wstydzić. Szkoda tylko, że zabrakło czujnika światła do automatycznej regulacji jego jasności. Oprócz tego ma kilka niedomagań programowych, ale nad nimi nie warto się rozwodzić.

Lenovo Tab S8 to dobry kompan w podróży moduł GPS oraz modem LTE dobrze sprawdzają się przy wyznaczaniu trasy. Można też wysyłać Smsy i MMsy, ale nie można porozmawiać. Coż taki urok.

Bluetooth działa bezproblemowo, WiFi też, jedynym mankamentem z dziedziny łączności jest brak NFC.

Głośniki działają bardzo sprawnie. Cieżko je zasłonić, a system dolby wyraźnie poprawia jakość odbioru stereo.

Akumulator działa przez 4-9 godzin w zależności od intensywności korzystania z GPS, BLUETOTH, LTE, WiFi i jasności ekranu.

Trochę danych technicznych.

  -  Android 4.4.2 KitKat,

-    czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3745,

 -   2GB RAM,

 -   16GB pamięci wewnętrznej,

 -   wyświetlacz IPS 8” 1920 x 1200 pix

-    LTE, GPS, Glonass,

 -   WiFi 802.11 b/g/n,

  -  Bluetooth,

  -  aparat 8 Mpix,

 -   kamerka 1,6 Mpix,

 -   slot kart microSD,

 -   port microUSB,

  -  3.5 mm jack audio,

  -  akumulator o pojemności 4290 mAh,

  -  frontowe głośniki Dolby

  -    waga: 300 g.

  -  wymiary: 210 x 124 x 7,9 mm,

 

Cena:

16GB WiFi: 799 złotych

16GB LTE: 999 złotych

– szybkość ciągłego odczytu danych: 110,56 MB/s
– szybkość ciągłego zapisu danych: 7,84 MB/s
– szybkość losowego odczytu danych: 10,28 MB/s
– szybkość losowego zapisu danych: 0,95 MB/s