Producent laptopów marki Lenovo postawił na dobry stosunek wydajności do ceny swoich produktów. Zapominając trochę o jakości. Niektóre modele nie wytrzymują normalnej eksploatacji.
Użytkownicy Laptopów Lenovo często zgłaszają się do nas z problemami z obudową. Są to uszkodzenia typowo mechaniczne jak wyłamana obudowa matrycy, wyrwany zawias, połamane zawiasy i występują już po kilku miesiącach użytkowania. Firma Lenovo jednak nie poczuwa się do winy i obciąża klientów takimi zgłoszeniami, często pozbawiając ich dalszej gwarancji na sprzęt.

Już kilkukrotnie spotkaliśmy się ze skargami klientów na słabej jakości obudowy.
Problem w większości modeli, jednak najczęściej w laptopach :  Y50-70, Ideapad 700, Yoga 500, G570, G780, G505, 510, ThinkPad E31-70, ThinkPad SL500, 

Na forach można przeczytać wiele wpisów na ten temat: 
„Zawiasy wyłamały się przy otwieraniu. Mimo, że jest to wada konstrukcyjna, lenovo umywa ręce. Złożyłem reklamację z tyt. rękojmi, odpisali, że nie mogło to powstać bez mojej winy, chociaż nie ma żadnych uszkodzeń. Przy okazji uszkodzili lcd, na szczęście oddając w saturnie zrobiłem zdjęcie i złożyłem drugą rękojmię. Mają naprawić. Jeżeli wymienią tylko ekran, a zawiasy będą bez zmian, rozmawiałem już z adwokatem i oddajemy sprawę do sądu, gdyż powinni wskazać, w jaki sposób była to moja wina. Zdanie, że uszkodzenia mechaniczne nie podlegają rękojmi jest nieprawdziwe, bo te np. powstają w wyniku złej konstrukcji lapka.

Serwis w Polsce to też jakaś masakra. Wcześniej wysłałem na gwarancję, uznali, że szkód mechanicznych nie naprawiają i odesłali laptop do zupełnie obcej osoby. Całe szczęście, że udało się go odnaleźć, lenovo nic nie zrobiło w tym temacie.”
Źródło : https://lenovozone.pl/forum
Na szczęście dla użytkowników problem da się usunąć stosunkowo niewielkim kosztem. Oczywiście trzeba zweryfikować, które dokładnie elementy obudowy zostały uszkodzone i wszystkie je wymienić. Koszt takiej naprawy zależy przede wszystkim od ilości pracy i części potrzebnych do danego zlecenia. Zalecamy by nie lekceważyć tego typu uszkodzeń. Już pierwsze trzaski czy ciężko działająca pokrywa, powinna nas zainteresować. Im dłużej będziemy czekać, tym problem będzie narastał, a wypadające elementy obudowy mogą spowodować uszkodzenia i zwarcia na płycie głównej. Wówczas koszty rosną lawinowo.
Jeżeli istnieją jakieś przesłanki, że obudowa komputera zachowuje się w nienaturalny sposób radzimy nie otwierać już obudowy i od razu udać się do serwisu. U nas analiza i wycena uszkodzonych elementów wykonywana jest bezpłatnie i od ręki. Zapraszamy do naszego serwisu Lenovo na bezpłatną wycenę