Wymiana klawiatury w laptopie Dell Latitude 5520 nie należy do najłatwiejszych zadań. Aby wymienić klawiaturę w tym laptopie należy odłączyć baterię, wykręcić chyba ze sto śrubek aby po kolei wyjąć baterię, wentylator, dysk SSD, płytę główną oraz odłączyć matrycę. 

Ale zacznijmy od początku. klient dostarczył do nas laptopa Dell Latitude 5520 z uszkodzoną klawiaturą. Klawisze nie wybijały poprawnie wszystkich liter oraz były już powycierane.Uszkodzona klawiatura

Jak już napisaliśmy wyżej wymiana klawiatury w tym modelu ( zresztą jak w większości nowych laptopów) była dość pracochłonna. Pierwszą zasadniczą czynnością było sprawdzenie jak laptop się zachowuje i faktycznie stwierdziliśmy, że niektóre klawisze nie działają poprawnie. Kolejnym etapem było odkręcenie dolnej klapy i odpięcie baterii. Jako, że bateria ma dość spory ładunek elektryczny, a dalsze czynności wymagały rozebrania całego laptopa, odpięcie jej od płyty głównej było koniecznością. 

Laptop Dell Latitude 5520 wyjeta bateria

Po wyjęciu baterii można było już bezpiecznie rozkręcić laptopa. Po kolei wykręciliśmy wentylator, który przy okazji został wyczyszczony, wyjęliśmy dysk i płytę główną oraz odpięliśmy matrycę. Po tych czynnościach mieliśmy już sam palmrest, z którego należało wyjąć starą klawiaturę i zamontować nową. Po tych czynnościach pozostało już tylko poskładać wszystko i oddać laptopa klientowi. dell latitude 5520 po wymianie klawiatury.

Jeśli mają państwo problem z klawiaturą lub cokolwiek innego nie działa w Państwa laptopie nasz serwis laptopów Dell z przyjemnością pomoże w rozwiązaniu problemu. Zapraszamy na bezpłatną wycenę