O Firmie

 O serwisie laptopówO serwisie laptopów

Od 1997 roku firma zajmowała się naprawą i dystrybucją sprzętu komputerowego Komputerów, Laptopów, Drukarek i Monitorów. Nasz Serwis laptopów zaczął się rozwijać ponieważ na rynku brakowało usług napraw uszkodzonych płyt głównych i innej elektroniki komputerowej. Serwisy autoryzowane proponowały wyłącznie ich wymianę. Nasi klienci, dla których prowadziliśmy Outsourcing IT interesowali się tańszymi naprawami sprzętu.

Wychodząc na przeciw ich oczekiwaniom od 2000 roku, sprowadziliśmy jako jedyny niezależny serwis, amerykańską maszynę Weller do naprawy płyt głównych. Jako jedyni na rynku zaczęliśmy naprawiać płyty główne "do elementu". Początki były bardzo ciężkie ponieważ byliśmy jedynymi innowatorami, a na rynku nie było żadnej dokumentacji ani części. Konkurencja wtedy nie chciała się podejmować nawet rozebrania laptopa.

Nasze wykształcenie inżynierskie elektroniczne przyszło nam z pomocą. Wszyscy jesteśmy elektronikami. Zaczęliśmy prowadzić własne niezależne badania nad elektroniką laptopowych płyt głównych. Pierwsze sukcesy przyszły już pod koniec 2000 roku a skuteczność rosła z miesiąca na miesiąc. Sprowadzaliśmy części z zagranicy i inwestowaliśmy w coraz to nowocześniejsze maszyny do lutowania BGA. Poprawialiśmy wady fabryczne komputerów. Na dzień dzisiejszy naprawiamy około 300 płyt głównych miesięcznie i ok 450 laptopów. Świadczymy również wiele dodatkowych usług związanych z naprawami laptopów.

Jako pierwsi, jako niezależny serwis w Polsce, naprawialiśmy płyty główne

Jako pierwsi na rynku wprowadziliśmy bezpłatną diagnozę od ręki.

UWAGA. ZMIANA LOKALIZACJI. 

Od 01-08-2016 Serwis zmienia lokalizację. Zapraszamy na ul. Opaczewską 43 lok 8 (Warszawa Ochota) Więcej informacji odnośnie lokalizacji na stronie www. 

Wszystkie odbiory i przyjęcia od dnia 01-08-2016 będą realizowane w nowej lokalizacji. Numery telefonów pozostają bez zmian.

 

Nasze wyposażenie

Schematy do laptopów

Schematy do laptopów to najważniejsza dokumentacja w pracy każdego serwisu laptopów.

Urządzenia diagnostyczne

Najważniejsze są dokładne pomiary. Oscyloskop i multimetr to nasi najlepsi przyjaciele

Narzędzia do napraw

W pracy najczęściej używamy lutownic, lutownic do układów BGA, programatorów KBC i BIOS oraz wielu innych ....

Porady

Laptopa po zalaniu trzeba koniecznie jak najszybciej odłączyć od zasilania - Wyjmujemy wtyczkę zasilacza oraz baterię. Po odłączeniu zasilania jak najszybciej udaj się do serwisu. Szybka reakcja ograniczy koszty naprawy do minimum.

Zalany laptop Co robić

Zimą często dochodzi do uszkodzeń wynikłych w skutek skraplania się pary wodnej. Laptopy przebywające na zewnątrz przez dłuższy okres powinny być przez kilka godzin przetrzymane w ciepłym pomieszczeniu zanim zaczniemy na nich pracować

Porada na zimę 

W lecie najważniejsze dla laptopa jest dobre chłodzenie. Warto przynajmniej raz na rok oddać laptopa na konserwację układu chłodzenia. Zniweluje to możliwość powstania dodatkowych usterek, w szczególności uszkodzeń kart graficznych.

Porada na lato