Naprawa tabletów i smartfonów w Laptop Repair Center

Tablety i smartfony coraz częściej zastępują komputery i laptopy. Pomimo małych rozmiarów i klawiatury ekranowej ich funkcjonalność jest na tyle wystarczająca, że zaczynamy ich używać w komunikacji i rozrywce. Jak wszystkie urządzenia tak i tablety oraz smartfony ulegają awariom

W odróżnieniu od laptopów, gdzie większość usterek powstaje samoczynnie w przypadku urządzeń mobilnych to my, użytkownicy powodujemy większość uszkodzeń. Do najczęściej występujących trzeba zaliczyć zbicie matrycy lub ekranu dotykowego (digitizera). W laptopach już wiele matryc zawiera specjalny program, który sprawia że działają prawidłowo tylko w danym modelu. W tabletach i smartfonach większość matryc a właściwie wszystkie digitizery wymagają programowania po wymianie, aby prawidłowo funkcjonowały.

Naprawiamy Tablety i smartfony Apple Ipod, Samsung Galaxy, Sony Xperia, Asus, Dell, HP, Lenovo, Acer, Fujitsu, Toshiba oraz innych mniej znanych Prestigio, Kiano, Manta, NTT, Lark, Goclever, Apollo, Kruger & Matz, Modecom, Trak, Vedia, NavRoad, Tracer, Adax, Yarvik, Pentagram, Media tech, Ferguson.

Prowadzimy serwis płyt głównych oraz wymianę uszkodzonych matryc i ekranów dotykowych.

Naprawa Tabletów w Laptop Repair Center

naprawa tabletówMożna zauważyć coraz większą popularność Tabletów wśród użytkowników urządzeń przenośnych. Tablety zawdzięczają swą wciąż rosnącą Sprzedaż, przede wszystkim wielozadaniowości i uniwersalności. Można dzięki nim nie tylko oglądać filmy, ale również połączyć się z Internetem lub zagrać w grę. Niewielkie rozmiary oraz wyposażenie w rozwiązania sieciowe GSM 3G, LTE czy WiFi pozwalają korzystać z Tabletu niemal wszędzie. Firma Laptop Repair Center z ul. Radnej 12 istnieje na rynku od 1997 r i już od paru lat rozszerzyła swoją działalność o naprawę Serwis tego typu urządzeń. Gro usterek z jakimi spotykają się nasi technicy, to usterki mechaniczne, wynikające z upadków czy uderzeń.

W każdym przypadku i każdej usterki jesteśmy w stanie pomóc. Zajmujemy się między innymi:

Wymiana zbitych ekranów LCD LED

Wymiana uszkodzonych zbitych digitizerów

Wymiana portów gniazd USB i zasilających

Wymiana i naprawa przycisków klawiszy

Wymiana baterii

Naprawa Obudowy

Naprawa portu złącza karty pamięci i SIM

Naprawa i aktualizacja oprogramowania update

Usuwanie Haseł

Jeżeli z jakiegoś powodu Twój tablet działa niepoprawnie, lub podejrzewasz jakąś usterkę, przyjdź do nas na bezpłatną diagnozę. Zapraszamy do Naszego Serwisu tabletów Warszawa Centrum Powiśle przy Stacji Metra Centrum Nauki Kopernik. Ul Radna 12 Tel 22 828 44 20 , 22 828 44 30. Zespół naszych techników na pewno upora się problemami z Twoim Tabletem czy Smartfonem.

Tablet nie ładuje baterii

tablet nie ładuje bateriiTablety to urządzenia mobilne i najważniejsze dla użytkownika jest korzystanie z baterii. Kiedy podłączasz kabel usb do swojego Tabletu i nie widać, żeby bateria była ładowana, zastanawiasz się jakie mogą być tego przyczyny. Jako Serwis zajmujący się tego urządzeniami od lat, postaramy się pokrótce odpowiedzieć na to pytanie.

Najczęstszą przyczyną okazuje się być ładowarka sieciowa. Czasem uszkadza się w dość nietypowy sposób np. ładując długo baterię do 100%, bądź wcale jej nie ładując. Najlepiej sprawdzić tablet na innej , odpowiedniej do danego typu urządzenia, ładowarce. Można też ładować tablet przez port USB komputera, jednak może okazać się, że tablet ładuje się bardzo powoli. Warto wiedzieć, że ładowarki pracują w innym trybie niż kabel danych USB.

Inną przyczyną nieładowania, może być niesprawna bateria, bądź układ elektroniczny odpowiadający za jej ładowanie

Powodem braku ładowania często jest też uszkodzone gniazdo zasilania. Zdarza się, że z powodu częstej eksploatacji, gniazdo potrafi się „wyrobić” lub wyłamać. Wtedy już nic sam nie wskórasz.

Wszystkie te usterki można bezpłatnie potwierdzić w naszym serwisie w Warszawie przy ulicy Radnej 12.

Jak powinno się ładować baterię?

Przy pierwszym ładowaniu zaleca się podłączyć urządzenie na około 8-12 godzin, za pomocą oryginalnej ładowarki . Nie odłączaj zasilacza, dopóki tablet nie będzie w pełni naładowany. Baterię można bez problemu doładowywać, jeżeli jej stopień naładowania nie jest bliski 100%. Jeśli rzadko używasz tabletu, zalecamy ładować go co najmniej raz na miesiąc od 40 do 60%, aby utrzymać żywotność baterii.

Tablet nie widzi karty SIM

tablet nie widzi SIMPodstawową funkcją Tableta jest łączność z Internetem, dlatego każdy tablet ma wbudowane opcje karty do bezprzewodowej łączności (Wi-Fi, GSM, 3G, LTE), dzięki czemu przejmuje także część funkcji nowoczesnych telefonów komórkowych.

Pierwszą przyczyną informacji o braku karty SIM może być jej niewłaściwa instalacja. Trzeba dwa razy upewnić się ,że włożyliśmy ją poprawnie. Upewnij się również , że karta jest „aktywna” . Jeżeli nie, to taki właśnie komunikat możesz zobaczyć na ekranie. Trzeba wtedy aktywować kartę u operatora. Nie jest też odosobnionym przypadkiem uszkodzenie portu/gniazda karty SIM lub włożenie do niego niewłaściwego rozmiaru karty. Dostępne są u operatorów różne rodzaje kart:

Pełen rozmiar, Mini Sim, Micro SIM, Nano SIM.

Musisz wiedzieć , czy Twoje urządzenie nie ma zainstalowanego tzw SimLocka. To też może powodować wyświetlanie komunikatu na ekranie „niewłaściwa karta Sim”.

Trzeba koniecznie wybrać kartę obsługiwaną przez nasze urządzenie. Niewłaściwa instalacja może nawet zablokować i uszkodzić port karty. Warto dopytać o to w fachowym serwisie. Porady tego typu najczęściej są darmowe w lepszych punktach naprawy w  Warszawie.

Tablet nie włącza się

tablet nie włącza sięTen problem trapi wielu użytkowników tych urządzeń i jest to oprócz uszkodzeń ekranu najczęstsza przyczyna pojawiania się tabletów w serwisie. Problem dotyczy wszystkich producentów. Zarówno tabletów Apple, Nexus, Asus, Samsung, Acer, Lenovo, Sony Xperia jak i Pentagram, Prestigio, Modecom czy Manta.

Naciskając Guzik widzisz czarny ekran i zastanawiasz się co robić. Możesz spróbować rozwiązać problem samemu, choć często nieodzowna staje się wizyta w wyspecjalizowanym serwisie.

Najlepiej zacząć od sprawdzenia ładowarki. Jeżeli ładowarka pracuje poprawnie, warto sprawdzić , czy kabel w gnieździe osadzony jest poprawnie. Jeżeli wszystko jest w porządku należy udać się do serwisu. Jeżeli to błahy problem, nasz Serwis w Warszawie usuwa takie problemy bezpłatnie.

W Tablecie nie uruchamia się system

nie działa systemNajczęściej widzisz podobny obrazek lub tylko logo producenta. Tutaj bez wiedzy merytorycznej raczej sam sobie nie poradzisz.

System prawdopodobnie należy odbudować, ale musisz się liczyć z tym, że po takim zabiegu, tablet zostanie przywrócony do ustawień fabrycznych, a Twoje dane i aplikacje zostaną prawdopodobnie utracone (oczywiście jeżeli nie damy rady odbudować plików startowych). Dobrze jest jeśli pomyślałeś wcześniej o backupie systemu. Na Internecie można znaleźć wiele aplikacji przeznaczonych do tego celu. W przypadku Apple iPhone i iPad łatwo zrobić backup za pomocą iTunes.

Wszystkie systemy tabletowe warto na bieżąco aktualizować, gdyż update zawierają dużo poprawek i nowych funkcji systemu oraz naprawiają drobne błędy.

Pobierając aktualizację samemu trzeba zwrócić uwagę na to, aby koniecznie pobrać odpowiednią wersję do modelu swojego urządzenia i numeru seryjnego.

Tablet nie reaguje na dotyk

Jeżeli na ekranie swojego tabletu normalnie masz pulpit systemu i nie widziałeś żadnych komunikatów, a mimo tego urządzenie nie reaguje na dotyk, to prawdopodobnie masz jakiś problem systemowy, lub uszkodzenie digitizera (ekranu dotykowego). Jeżeli to problem systemowy, można spróbować go rozwiązać podłączając myszkę. W przypadku usterki digitizera trzeba się już udać do fachowego serwisu. Czasem wymagane są kalibracje ekranu. Nasz Serwis diagnozuje i usuwa takie usterki.

Uszkodzony, zbity ekran/dotyk (digitizer)

uszkodzony ekran tabletuNajczęstszą przyczyną nieprawidłowego działania ekranu dotykowego jest jego fizyczne uszkodzenie w wyniku uderzenia, przyciśnięcia, zbicia, zalania.

Jedyną metodą naprawy tego typu usterek jest wymiana digitizera. Jednak nie jest to sprawa prosta i najczęściej się wiąże z rozklejeniem całego urządzenia. Trzeba też wiedzieć, że są dwa sposoby wykonania digitizerów. Pierwszy to niezależne umieszczenie ekranu wyświetlającego obraz i ekranu dotykowego (są to dwie oddzielne części). Drugi rodzaj, to tzw. Sety, gdzie część dotykowa jest zintegrowana z ekranem wyświetlającym obraz. W przypadku uszkodzenia ekranu dotykowego czy ekranu graficznego, nie ma możliwości wymiany tych ekranów niezależnie..

Tablet nie czyta karty SD.

Każdy tablet ma wbudowaną pamięć wewnętrzną do przechowywania danych użytkownika, czy też danych zainstalowanych aplikacji. W zależności od producenta i modelu sprzętu, niektóre posiadają port kart SD umożliwiający współpracę z kartami pamięci. Jeżeli tablet jest wyposażony w taki port, warto instalować aplikacje i przechowywać dane właśnie na tej karcie, ze względu na ograniczoną pamięć wewnętrzną urządzenia. Często spotykamy się w naszym serwisie Laptopów z przeładowaną pamięcią wewnętrzną urządzenia, a co za tym idzie niestabilnością działania.

Zakupując kartę SD do naszego Tabletu, warto wiedzieć jakie karty nasz sprzęt obsługuje, żeby się nie okazało potem, że kupiliśmy kartę o zbyt dużej pojemności, albo za szybką (SDHC).

Obecnie są produkowane karty SD nawet 512 GB. Są też karty w różnych rozmiarach:

SD, mini SD, micro SD.

Jeżeli nasz tablet nie odczytuje kart SD problemem może być niewłaściwa, bądź uszkodzona karta.

Zdarza się też często, że uszkodzi się port lub kontroler na płycie Tabletu. Wtedy niezbędna jest interwencja sprawdzonego serwisu. Często złącza kart psują sami użytkownicy, wkładając karty o niewłaściwych rozmiarach, lub na siłę - odwrotnie. Inną przyczyną niewidocznej karty może być awaria systemu. Dobrze jest wtedy przywrócić go do ustawień fabrycznych.

W tablecie nie działa aparat kamera

nie działa kamera w tablecieObecnie sprzedawane urządzenia posiadają wbudowaną jedną lub dwie kamery. Są to urządzenia coraz lepszej jakości, których parametry są porównywane nierzadko, do małych aparatów  fotograficznych. Można nimi wykonywać naprawdę dobre zdjęcia korzystając z dołączonych lub dodatkowych aplikacji.

Jeżeli masz zamiar wykonywać zdjęcia Tabletem, warto przed zakupem porównać oprócz wielkości i rozdzielczości ekranu głównego, również rozdzielczość i optykę zamontowanych kamer. W popularnych Tabletach rozdzielczości plasują się w przedziale od 0,7 MP do ponad 20 MP.

Producenci zdają się dostrzegać nowe wymagania użytkowników i wyposażają swoje Tablety nawet w zewnętrzne obiektywy (np. Sony Xperia Z)

Najczęstszą przyczyną niewłaściwego działania kamery jest jej uszkodzenie. Z powodu upadku czy też uderzenia w Tablet. Często też zdarza się w usterka taśm łączących kamerki z płytą główną tabletu. Niestety, w przypadku awarii kamery, w urządzeniu przenośnym, najlepszym rozwiązaniem jest jej wymiana. Ze względu na delikatność i złożoność tych akcesoriów nie naprawia się ich.