Laptop zawiesza się, wolno pracuje, samoczynnie wyłącza

Gdy laptop zwalnia podczas pracy, zawiesza się lub samoczynnie wyłącza przyczyn takiego zachowania może być bardzo dużo. Do najpopularniejszych należą:

  1. Zanieczyszczony lub nie działający układ chłodzenia. W momencie gdy nadmiar ciepła nie jest w sprawny sposób odprowadzany na zewnątrz obudowy procesor i inne układy pracują w podwyższonej temperaturze. Aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia i ilość wydzielanego ciepła ograniczają one automatycznie wydajność. Przy zbyt dużej temperaturze wyłączają lub resetują laptop. Czasem potrafią się po prostu spalić.
  2. Uszkodzony dysk twardy. Jeśli na dysku zaczną pojawiać się Bad Sectory czyli miejsca w których jest nie możliwy zapis i odczyt zaczynamy zauważać spowolnioną pracę. Należy w takiej sytuacji zabezpieczyć jak najszybciej dane, wymienić dysk i zainstalować system od nowa.
  3. Resetowanie lub samoczynne wyłączanie może być również spowodowane uszkodzeniem elementów płyty głównej oraz np procesora lub Pamięci RAM.

Przyczyn takiego zachowania może być o wiele więcej więc aby dokładnie zdiagnozować problem zapraszamy do nas na bezpłatną wycenę. Możesz również skorzystać z zapytania ON-LINE