Wymiana uszkodzonych gniazd i portów

Wszystkie gniazda w urządzeniach przenośnych są dosyć delikatne i najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Bardzo łatwo je wyrwać (np gniazdo audio). Przemieszczając się z laptopem czy tabletem o wypadek nietrudno. Czasem wystarczy o coś zaczepić kabelkiem i gniazdo złamane.

W laptopach najczęstsza usterka dotyczy gniazda zasilania oraz portów USB, słuchawkowych, HDMI. Trzeba je jak najszybciej wymienić,

aby nie uszkodzić pozostałych podzespołów komputera. Zwarcia w takich gniazdach mogą spowodować usterki kontrolerów na płycie głównej, których wymiana jest skomplikowana i  pracochłonna.

Czasem problem z gniazdem może być  na pierwszy rzut oka niedostrzegalny, a powodować może niebezpieczne skutki. Np wypalenie styków na płycie głównej. Większość urządzeń peryferyjnych podłączamy przez USB. Stąd oprócz gniazda zasilania, to najczęściej uszkadzany przez użytkowników port. Pierwsze symptomy uszkodzenia portu USB, to komunikaty o nierozpoznaniu urządzenia zewnętrznego.

W przypadku uszkodzenia portu LAN, objawem może być przypadkowe rozłączanie połączenia sieciowego, lub wypadanie kabla z portu. Często też zdarz się, że port lan uszkadza się przez przepięcia spowodowane często wyładowaniami atmosferycznymi. Wtedy komputer często nie widzi tej karty.

Częstą usterką urządzeń przenośnych jest wyłamanie gniazda audio. Efekt jest widoczny od razu. Widać gołym okiem wyszczerbienia plastiku. Skutkiem uszkodzonego gniazda audio może być nie tylko brak dźwięku w słuchawkach. Urządzenie może wówczas w ogóle zamilknąć. Jeżeli podczas słuchania słyszysz trzaski lub przerwy w sygnale, to też duże prawdopodobieństwo, że port uległ awarii elektrycznej. Jeżeli przy poruszaniu wtyczką efekt się nasila, to już masz pewność.

W naszym serwisie możesz naprawić wszystkie usterki związane z gniazdami i portami. Wszystkie gniazda wymieniamy na oryginalne i poprawiamy ich mocowania fabryczne tak, żeby problem się nie powtórzył.

Wymieniamy m. in

- złącze / gniazdo ładowania

- porty USB

- porty LAN - RJ45

- porty audio - słuchawkowe

- port / gniazdo - VGA / HDMI

- czytnik kart pamięci - gniazdo kart SD

-