Do naszego serwisu trafił laptop HP X360 w którym nawarstwiło się kilka problemów. Laptop był po zalaniu, miał uszkodzoną baterię i hałasujący wentylator. Dodatkowo był mocno zakurzony i zabrudzony dawnym zalaniem.

Naprawa laptopa HP została rozpoczęta od rozebrania i inwentaryzacji wszystkich uszkodzeń. Okazało się, że laptop wymaga wymiany wentylatora, baterii oraz klawiatury. Przy okazji należało wyczyścić ślady zalania oraz poprawić niektóre skorodowane luty na płycie głównej. Na szczęście zalanie laptopa nie spowodowało dużych uszkodzeń na płycie głównej. a główne straty to uszkodzona klawiatura.

klawiatura po zalaniu w laptopie HP X360

wymiana wentylatora oraz baterii pozwoliła na przywrócenie laptopa do pełnej sprawności 

wymiana wentylatora i baterii w laptopie x360

Mimo sporych kosztów naprawy i tak było to tańsze rozwiązanie dla klienta naszego serwisu laptopów, ponieważ na nowego laptopa musiałby wydać przynajmniej 3x tyle co za naprawę. Wymiana uszkodzonych elementów sprawiła, że można dalej cieszyć się sprawnym sprzętem.

Laptop HP X360 to bardzo udana konstrukcja. Bardzo rzadko ulegają uszkodzeniu oraz są trwałe i wydajne. Dzięki możliwości odwrócenia matrycy o 180 stopni, można go używać jak tablet. 

Jeśli dojdzie do awarii zapraszamy do nas na bezpłatną wycenę.