Laptopy HP od dawana są na Polskim rynku i mają wielu zwolenników. Połamane zawiasy i obudowy to jednak dość spory problem w wielu modelach laptopów HP, szczególnie w laptopach slim. Do wielu laptopów HP nie ma na rynku części zamiennych, więc nasz serwis HP musiał opracować nowe rozwiązania, jak; regeneracja zawiasów, wklejanie mocowań, naprawy obudów, czy spawanie prowadnic.

Takich napraw wykonujemy nawet kilkadziesiąt w tygodniu, a problemy z wyłamanymi zawiasami występują u wszystkich producentów.

Dlaczego uszkadzają się obudowy w okolicy zawiasów?

Zawiasy w laptopach wykonane są z metalu i ich zasada działania polega na tym, że elementy metalowe trą o siebie, dzięki czemu możemy ustawić matrycę pod odpowiednim kątem. Z biegiem czasu metalowe części się wycierają, zacierają i brudzą, przez co stawiają coraz większy opór. Wiele osób nie zwraca na to uwagi i w pewnym momencie pękają prowadnice i plastikowe obudowy lub mocowania zawiasów. 

pęknięta prowadnica matrycy laptopa

Jak naprawić wyłamane zawiasy i połamaną obudowę w laptopie?

Gdy dojdzie do uszkodzenia zawiasów, wyłamania ich mocowań i połamania obudowy warto odwiedzić dobry serwis laptopów, który potrafi naprawić takie usterki. Jeśli są dostępne części zamienne, co nie jest takie oczywiste, ponieważ wielu producentów ich po prostu nie dystrybuuje, a serwisy gwarancyjne nie chcą ich sprzedawać, można je po prostu zamówić i wymienić. 

Gdy nie ma części zamiennych do laptopów, a zawiasy czy obudowy niestety nie są dość popularnymi częściami na rynku i dodatkowo potrafią być drogie, tańszą i bardzo skuteczną metodą naprawy może być regeneracja zawiasów i naprawa obudowy. 

Nasz serwis oferuje pełen zakres usług w tym:

  • Spawanie prowadnic matrycy laptopów
  • naprawy wyłamanych mocowań zawiasów
  • Naprawy pękniętych obudów
  • Regenerację zawiasów

Dzięki naszym usługom wiele laptopów wróciło do życia i wrócił komfort pracy. Ceny takich usług to przeważnie kilkaset złotych ( na 2024 rok) i jest to znacznie mniej niż zakup nowego laptopa.

Laptop HP, który do nas trafił, był ogólnie w bardzo słabym stanie, poobijany, połamany, klient miał go już w sumie zostawić do utylizacji ale uznał ze jeśli da się go naprawić w rozsądnej cenie to lepiej to zrobić niż kupować nowy. Zapraszamy do naszego serwisu w Warszawie na bezpłatną wycenę

naprawa prowadnicy matrycy laptopa