Uszkodzone gniazdo zasilania w laptopach HP to dość powszechny problem. Naprawa takiego laptopa przeważnie kończy się na wymianie połamanego gniazda i wyczyszczeniu układu chłodzenia, bo zawsze warto to zrobić. 

Uszkodzenie gniazda zasilania sprawia, że w wielu przypadkach nie da się korzystać z laptopa. Często nie działa ładowanie baterii, i nawet przy lekkim poruszeniu kabla, laptop się wyłącza. Dzieje się tak ponieważ zostaje przerwane zasilanie laptopa. 

W laptopach HP starszego typu gniazda zasilania, były większe, bardziej wytrzymałe i bardzo rzadko trafiały się tego typu awarie. W nowych laptopach gniazda są 3 razy mniejsze, co niestety znacznie ograniczyło ich wytrzymałość. 

Wymiana gniazda zasilania przeważnie jest tanią usługą. Wymaga jednak często rozebrania całego laptopa więc jest to dobry moment na przeprowadzenie kompleksowej konserwacji, czyszczenia i wymiany pasty termoprzewodzącej. Nasz serwis laptopów HP wykonuje takie usługi bardzo często. Zapraszamy do nas na bezpłatną wycenę. 

Jak ograniczyć ryzyko uszkodzenia gniazda zasilania?

Laptopy to przenośne urządzenia i wiele osób pracuje na kolanach, w fotelu, na łóżku i w wielu innych dziwnych pozycjach. Często są one przenoszone a co za tym idzie kabel podłączony do laptopa oddziałuje na gniazdo zasilania. Każde naprężenie czy wygięcie z upływem czasu prowadzi do coraz większych problemów. W wyniku oddziaływania mechanicznego gniazdo zasilania przestaje dobrze kontaktować z wtyczką zasilacza co powoduje utlenianie się materiału i wzrost temperatury. To z kolei prowadzi do coraz większych uszkodzeń mechanicznych i elektrycznych.

Aby ograniczyć ryzyko uszkodzenia gniazda zasilania najlepiej pracować na stabilnym podłożu, tak aby laptop i wtyczka zasilania nie ruszały się. Dodatkowo jeśli kończymy pracę warto odłączyć zasilacz, szczególnie jeśli laptop ma być przenoszony. 

W przypadku problemów z gniazdem zasilania zapraszamy na bezpłatną wycenę do naszego serwisu w Warszawie.