Naprawa lub wymiana uszkodzonego gniazda zasilania w laptopach dell to nasza codzienność. Od czasu jak firma dell wprowadziła do wielu modeli XPS, Precision, Vostro, Latitude, Inspiron gniazda zasilania nowego typu oraz gniazda USB- C nasz serwis laptopów ma dużo zleceń związanych z ich wymianą.

Zmniejszenie wymiarów spowodowało, że gniazda zasilania w laptopach Dell stały się delikatniejsze i bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne jak wyłamanie czy brak przewodzenia elektrycznego. S kolei gniazda USB-C są same z siebie dość delikatne i narażone na uszkodzenia.

W niektórych laptopach Dell XPS, Precision, Studio czy Alienware stosowane są nadal większe gniazda zasilania starego typu. To rozwiązanie jest mało awaryjne. W porównaniu z nowszymi mniejszymi gniazdami można śmiało powiedzieć, że nie psuje się w ogóle.

W większości nowych laptopów Dell w przypadku uszkodzenia gniazda zasilania jego wymiana rozwiązuje problemy z ładowaniem baterii lub włączaniem się laptopa. Jeśli dojdzie do uszkodzenia warto wymienić takie gniazdo jak najszybciej, zanim dojdzie do zwarcia lub dodatkowych uszkodzeń na płycie głównej laptopa.

Zapraszamy do naszego serwisu na bezpłatną wycenę, Na magazynie posiadamy wiele wersji gniazd zasilania do laptopów Dell, co umożliwia nam szybkie wykonanie naprawy

Aby wymienić uszkodzone gniazdo, należy przeważnie rozebrać całego laptopa. Przy okazji wyczyścimy więc układ chłodzenia i wymienimy Pastę termo-przewodzącą.