Wyrwany zawias, połamana obudowa, pęknięte mocowanie zawiasów przy matrycy to częste awarie które dotyczą wszystkich producentów. Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, Toshiba, MSI, wszyscy Ci producenci mają modele laptopów w których zawiasy i ich mocowanie do obudowy stanowi problem i klienci często muszą naprawiać uszkodzenia z nimi związane. W tym artykule przedstawimy naszą ofertę na naprawę zawiasów w laptopach oraz przybliżymy dlaczego zawiasy się wyłamują i jak temu zapobiegać w przyszłości.

Naprawa zawiasów w laptopach

Jak już wspomnieliśmy laptopy Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, MSI, HUAWEI, Toshiba i inne marki mają różne modele laptopów w których dochodzi do zatarcia zawiasów i wyłamania ich mocowań. Nasza oferta związana z naprawą zawiasów w laptopach obejmuje:

  1. Obudowy dolne i palmresty do laptopów Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, MSI, HUAWEI, Toshiba
  2. Obudowy matryc do laptopó Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, MSI, HUAWEI, Toshiba
  3. Ramki matryc do laptopów Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, MSI, HUAWEI, Toshiba
  4. Zawiasy do laptopów Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, MSI, HUAWEI, Toshiba
  5. Prowadnice do laptopów Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, MSI, HUAWEI, Toshiba
  6. Usługi wymiany uszkodzonych elementów

Co jeśli na rynku nie ma części lub są bardzo drogie?

Jeśli do twojego laptopa nie ma aktualnie dostępnych części zamiennych takich jak dolna lub górna obudowa, zawias, obudowa matrycy, ramka matrycy czy zaślepki zawiasów istnieją możliwości regeneracji tych elementów. Wielu klientów wybiera usługę regeneracji zawiasów, spawania prowadnic, wklejania mocowań nawet jeśli dostępne są części zamienne ponieważ jest to przeważnie o połowę tańsze niż wymiana wszystkich połamanych części obudowy i zatartych zawiasów.

Jakie są objawy uszkodzonych zawiasów w laptopie?

  1. Duży opór podczas podnoszenia i zamykania kalpy matrycy: Pierwszym objawem jaki można zaobserwować, i na który większość osób nie zwraca uwagi, to zwiększona siła jaką trzeba włożyć aby otworzyć klapę matrycy. Na tym etapie przeważnie wystarczy oczyszczenie i nasmarowanie zawiasów aby dalej wszystko prawidłowo działało
  2. Pykanie i przeskoki podczas otwierania i zamykania klapy matrycy: To już kolejny moment w którym zawis zaczyna coraz bardziej się zacierać i zacinać. Słychać wtedy delikatne trzaski i czuć jak klapa otwiera się skokowo.
  3. Pęknięcie obudowy dolnej lub obudowy matrycy: Jest to już moment w którym dochodzi do większych strat. Zignorowanie dwóch pierwszych objawów powoduje, że dochodzi do wyłamania zawiasów z mocowań. U niektórych producentów częściej łamią się dolne obudowy lub palmresty a u niektórych szczególnie w mniejszych laptopach (ultrabookach) wyłamują się one z klapy matrycy. Dochodzi wtedy często też do uszkodzenia taśmy matrycy a nawet samej matrycy. Jak już wspomnieliśmy ten problem występuje niemal u wszystkich i nie ma znaczenia czy laptop był wyprodukowany przez firmę Acer, Asus, Dell, HP, czy Lenovo, MSI, HUAWEI lub Toshiba

Jaka jest cena naprawy zawiasów w laptopie?

To zależy. Jeśli w laptopie wystarczy tylko wyczyścić i wyregulować zawiasy to koszty naprawy nie będą wysoki. Jeśli natomiast należy wymienić dolną obudowę, palmrest, obudowę matrycy, zawiasy, urwaną taśmę matrycy, anteny Wi-FI czy czasem nawet matrycę - koszty mogą być naprawdę spore. Z tego też względu staramy się o ile to możliwe proponować usługi regeneracji, które potrafią ograniczyć cenę naprawy nawet o kilkaset złotych. 

Jak zapobiegać uszkodzeniu zawiasów w laptopach?

Tak naprawdę wiele z tych konstrukcji jest niestety tak delikatna, że nie da się wiele zrobić. Ale zawsze warto zwrócić uwagę przede wszystkim na przenoszenie laptopa gdzie często ludzie łapią go jedną ręką i ciężar matrycy podczas przenoszenia potrafi wyrwać z obudowy mocowanie zawiasów nawet jak są one sprawne. W przypadku zacierania się zawiasów wizyta w serwisie w początkowym stadium na pewno znacznie ograniczy koszty naprawy.

Ile trwa naprawa zawiasów?

Jeśli części są w Polsce i lub elementy da się zregenerować przeważnie jest to kilka krótkich dni. Czasem jednak niektóre części ściąga się z zagranicy więc czas naprawy wydłuży się o czas dostawy potrzebnych elementów.

Zapraszamy do nas na bezpłatną wycenę naprawy wyłamanych zawiasów

Na naszym blogu znajdą Państwo opisy napraw laptopów Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, Toshiba, MSI, HUAWEI - zapraszamy do lektury