Jak to po świętach bywa mamy wysyp napraw związanych z zalaniami. Tym razem opiszemy naprawę laptopa Dell XPS 9500 po zalaniu. Klient trafił do nas 2 tygodnie po tym jak zalał laptopa. Nie przejął się tym wcześniej bo laptop jakoś jeszcze działał. Myślał, że to co się wlało, wyschło i nie będzie problemów. Niestety po około dwóch tygodniach laptop przestał reagować na włącznik, a klient utracił dostęp do danych. 

Co robić z laptopem po zalaniu opisaliśmy w tym artykule, więc przypomnimy tylko, że najlepiej jak najszybciej odłączyć zasilanie i odwiedzić serwis. A naszą pełną ofertę napraw znajdą Państwo tu.

W tym wypadku doszło już niestety do sporych uszkodzeń związanych z korozją.

Laptop dell po zalaniu

Tego typu uszkodzenia były w wielu miejscach na płycie głównej. Naprawy tego typu niestety nie należą do prostych ponieważ elementy są bardzo małe, jest ich dużo, nie są opisane jakie mają wartości ( na szczęście do tego laptopa posiadamy schemat) i należy odtworzyć wszystkie połączenia i wymienić wszystkie skorodowane elementy. 

Po kilku godzinach laptop udało się naprawić. O dziwo w tym przypadku nie było potrzeby wymiany klawiatury, a po zalaniu jest ponad 95% konieczności ich wymiany. 

Pamiętajmy, że laptop i napoje to bardzo niebezpieczne połączenie.