Tym razem nasz serwis laptopów naprawił Lenovo Legion 5 Pro. Klient dostarczył laptopa ze zbitą matrycą i uszkodzoną klawiaturą. Klawiatura już od dłuższego czasu miała problem z wypadaniem klawiszy, ale dopiero gdy został uszkodzony ekran klient dostarczył laptop do naprawy.

Wymiana matrycy w tym modelu nie należy do najprostszych, ponieważ należy rozebrać niemal całego laptopa. W tym konkretnym przypadku i tak musieliśmy to zrobić do wymiany klawiatury. Cała naprawa trwała kilka godzin + około dwa dni na dostawę części. 

Przy okazji naprawy laptop został kompleksowo wyczyszczony i za niewielką dopłatą zmieniona została pasta termoprzwodząca na ciekły metal. Pozwoliło to na obniżenie o kilka procent temperatury pracy procesora i karty graficznej. Podczas testów sprawdziliśmy również kondycję baterii, lutowanie gniazda zasilania i kondycję dysku. Nic znaleźliśmy żadnych dodatkowych problemów i laptop wrócił do właściciela. 

Jak zawsze zapraszamy na bezpłatną wycenę do naszego pogwarancyjnego serwisu Lenvo. Jesteśmy na rynku już ponad 20 lat i w tym czasie naprawiliśmy ponad 200 000 komputerów.