Dziś trafił do naprawy laptop Asus VivoBook, który podczas uruchamiania kilka razy dziennie wchodził automatycznie do BIOS. Klient przyjechał do nas z Grodziska Mazowieckiego bo odwiedził kilka serwisów laptopów w okolicy i właściwie nic co było zrobione do tej pory nie rozwiązało problemu. 

W laptopie zostały wyczyszczone złącza, zaktualizowany był bios do najnowszej wersji, sprawdzono i podmieniono RAM i nic. 

Gdy laptop trafił do nas pierwsze podejrzenia padły na dysk SSD. Zamontowany fabrycznie w laptopie dysk SSD to Intel, a z tymi dyskami, nie często, ale jednak mają do czynienia nasi koledzy zajmujący się odzyskiwaniem danych z All Data Recovery ( https://maps.app.goo.gl/3fvv1xXTqNP5NAo29 ) . Dysk został przekazany na diagnozę i jak się domyślaliśmy, co jakiś czas dysk SSD nie odpowiadał po podaniu zasilania, albo jego odpowiedź była na tyle długo, że laptop zdążył uznać, że dysk nie jest zainstalowany i automatycznie wchodził do BIOS. 

Na szczęście dla klient były to pierwsze objawy i udało się wykonać pełną kopię po-sektorową dysku, co pozwoliło na przeniesienie wszystkich danych, programów i ustawień na nowy dysk.

Automatyczne wchodzenie laptopa Asus Do BIOS jeśli nie wykryje dysku to norma. Za 99% takich zachowań odpowiada uszkodzenie dysku a 1 % to problemy z zasilaniem na płycie głównej lub uszkodzoną komunikacją na szynach danych.

Aby uniknąć utraty danych zawsze zalecamy naszym klientom wykonywanie kopii zapasowych. Jeśli już nastąpi awaria zapraszamy na bezpłatną wycenę. 

Do laptopów Asus VivoBook znajdą Państwo pomoc w naszym serwisie laptopów niezależnie od problemu jaki w nich występuje. Posiadamy też części zamienne jak klawiatury, matryce, obudowy, zawiasy