Koniec z e-czytnikami Sony

E-czytniki podobnie jak inne nowoczesne urządzenia doskonale sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Używamy ich oczywiście do czytania, o czym wskazuje sama nazwa. Dlaczego e-czytniki Sony znikają z rynku? Japoński koncert poinformował, że sprzedaje jedynie to, co zostało na magazynie. Więcej już nie będzie.

Nie wiem czy mam szukać tu głębszego sensu samego użytkowania, czy też tego, że dzisiaj większość sprzętów mobilnych pozwala nam na taką funkcję i dodatkowe urządzenie jest jedynie zbędnym „meblem” w naszych elektronicznych kolekcjach.

                Według informatorów przyczyną jest Amazon, który wygrywa w walce o czytelników korzystających z tego rodzaju sprzętów. Japoński gigant nie tylko stoi w miejscu, ale również traci. Dalsza inwestycja jest zatem bez sensu, o czym mówią sami zainteresowani. Japońskie czytniki będą dostępne, ale jedynie na swoim, japońskim rynku. W sklepach europejskich na pewno ich nie dostaniemy. Firma Sony wstrzymuje sprzedaż swoich e-czytników po wyczerpaniu dotychczasowych zapasów w magazynach. W wywiadzie przeprowadzonym przez BBC rzecznik koncernu jasno mówił, że sony nie ma dalszych planów związanych z następną czytnika  PRS-T3. Do tej pory był to model flagowy koncernu.

                Deklarację marki Sony możemy zatem rozumieć jednoznacznie. Sony zamierza się ograniczyć jedynie do sprzedaży na rynku japońskim. Możliwe, że za kilka miesięcy nawet tam nie dostaniemy omawianego e-czytnika. Nie oznacza to, że marka sony zrezygnuje z innych produktów, z którymi radzi sobie bardzo dobrze.

                Zdarza się, że duże firmy rezygnują z niektórych urządzeń z powodu braku opłacalności. Konkurent jakim jest Amazon okazał się zbyt duży. Dodatkowo marka musiała walczyć o klientów z firmą Kobo, która również znana jest z ciekawych pomysłów za niską cenę. Czy warto się tym przejmować? Na szczęście na rynku mamy całą masę tego rodzaju urządzeń z których możemy korzystać. Zatem spokojnie możemy przyjąć informację do siebie i poszukać czegoś, co będzie spełniało nasze wymagania.