Google Smartwatches

System Android daje nam na bardzo wiele nowoczesnych rozwiązań. Google zaprezentował niedawno Wear, czyli nowy projekt Androida w Google  Smartwatches. Zegarki z systemem Google i nowym systemem operacyjnym mają być dostępne w sprzedaży jeszcze w tym roku. Marka poinformowała media o tym, że współpracuje już z najlepszymi producentami elektroniki użytkowej.

Między innymi znajduje się tutaj Asus, HTC, LG, Motorola oraz Samsung. Współpracuje również z producentami układów – tutaj mamy Broadcom, Intel, Qualcomm i MediaTek. Grupa Fossil dostarcza zegarki zasilana nowym Androidem Wear.
    Pichai powiedział, że do tej pory nie były znane tego rodzaju technologie mobilne. Będzie to zatem niemała nowość dla smartfonów. Werables wzbudza ogromne emocje nie tylko w samym świecie IT, ale również dla samych stwórców. Dzięki tego rodzaju urządzeniom, będziemy mogli zdecydowanie łatwiej się komunikować.
    Android Wear być może wielu wyda się dość skomplikowany. Powiemy zatem dlaczego warto się z nim zapoznać. Przede wszystkim mamy tutaj współpracę z mediami społecznościowymi na bardzo wysokim poziomie. Skorzystamy tutaj także z komunikatorów oraz aplikacji do tego służących. Z pomocą odpowiednich sformułowań, będziemy mogli posłużyć się urządzeniem.
    Google potwierdza, że podgląd Android Wear możemy pobrać, by zapoznać się z jego funkcjonalnością. Użytkownik będzie mógł dostosować urządzenie do swoich indywidualnych potrzeb. Zegarek nie musi być zatem tak nudny, jak do tej pory. Bogaty system zapewni urządzeniu wiele ciekawych funkcji. Rynek smartfonów staje się coraz bardzie eksploatowany. Dlatego kolejne rozwiązania dotyczą urządzeń mobilnych zupełnie innego formatu. Ogromny sukces odniósł Kickstarter Pebble SmartWatch. Android jest bardzo przemyślany i na pewno znajdzie sobie sympatyków. SmartWatch Motoroli będą dostępne do kupienia już latem. Pozostaje nam więc czekać na nowinki i cieszyć się z kolejnych mobilnych urządzeń, które tym razem nie przypominają telefonu, ani komputera.