Lenovo Tab S8 z 8"

Czy tablety są przyszłością urządzeń mobilnych? Czy jednak pozostaniemy przy coraz bardziej rozbudowanych telefonach? Zanim dokładnie przyjrzymy się nowemu modelowi zaproponowanemu przez wszystkim znaną firmę Lenovo, dokładnie przemyślmy do czego używamy swoich tabletów, aby stwierdzić czy ów nowinka będzie nam rzeczywiście potrzebnym urządzeniem.

Tablety służą nam przede wszystkim do przeglądania stron internetowych, korzystania z aplikacji oraz gier, a także tworzenia nowych dokumentów tekstowych i innych. Bez problemu odtworzymy na nich muzykę oraz filmy.

                Nowoczesny tablet Lenovo wyposażono w 4-rdzeniowy procesor Inter oraz ekran 8'' o bardzo wysokiej rozdzielczości. Tablet został oficjalnie zapowiedziany i już przyciągnął ku sobie bardzo wiele osób zainteresowanych. Czego zatem możemy się spodziewać? 8-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli to tylko pierwszy element, który z pewnością większości nie zaskoczy. Zastosowany 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z3745 1,86 Ghz, który być może sprawdzi się w przypadku wielu aplikacji. Nie jest to najgorsze rozwiązanie jakie mógł zaproponować producent urządzenia. 2 GB pamięci RAM,  16 GB pamięci na dane, WiFi, Bluetooth 4.0, GPS, modem 4G i stereofoniczne głośniki. Wszystko to można nazwać podstawą funkcjonalnego tabletu. Dodatkowo urządzenie posiada  kamerka 1,6 Mpix, aparat fotograficzny 8 Mpix z przesłoną f2.2 i baterię o pojemności 4290 mAh.

                Tablet na pewno odnajdzie się w rękach przeciętnego użytkownika.  Tablet pracuje z pomocą oprogramowania 4.4 KitKat, waży 299 gramów, a cała obudowa ma dokładnie 7,9 mm. Cena za to urządzenie będzie wynosić około 199 dolarów. Jeszcze w tym miesiącu nowoczesna propozycja ma trafić do sklepów. Pozostaje nam czekać na pierwsze modele i dzielić się opiniami ap ropo użytkowania. Tablet nie jest rakietą, ale na pewno znajdzie bardzo wielu entuzjastów jakościowych propozycji. Na polskim rynku urządzenie jak zwykle może pojawić się z małym opóźnieniem.