Tablet nie reaguje na ładowanie, na przycisk power. Tablet Nie włącza się

W tym artykule omówimy kilka praktycznych porad dotyczących problemu z włączaniem tabletu. Oczywiście nie w każdym przypadku to pomoże i niekiedy jedynym rozwiązaniem będzie udanie się do serwisu.

Problem z włączaniem tabletu najczęściej pojawia się gdy tablet pozostaje długo w „uśpieniu”

- czyli wyłączony za pomocą krótkiego naciśnięcia przycisku włączania. Mimo, że urządzenie jest w tym stanie nie znaczy, że nie zużywa energii. Bateria w tym stanie potrafi się dość szybko rozładować w szczególności gdy masz aktywne aplikacje działające w tle, aktywne połączenia czy otwarte strony internetowe.

Podłącz tablet do ładowarki i pozostaw na godzinę. Potem spróbuj włączyć przytrzymując przycisk zasilania dłużej.

Rozładowana całkowicie bateria nie zawsze będzie w stanie się naładować standardowym zasilaczem. Z tym problemem wtedy należy udać się do serwisu.

Inną przyczyną braku reakcji na włącznik może być tzw „zawieszenie softu”. Tutaj radzimy nie podejmować żadnych działań, gdyż może się to skończyć resetem urządzenia i w najlepszym razie utratą wszystkich danych. Taki tablet można przywrócić do działania w trybie serwisowym. Więcej na ten temat naprawy tabletów i smartfonów znajdziesz tu.

Najczęściej zgłaszane przez klientów podobne problemy : Tablet Pentagram nie reaguje na ładowarkę, Tablet Nexus nie reaguje na przycisk, Tablet GoClever nie reaguje na podłączenie, Tablet Samsung Galaxy Tab nie włącza się, Tablet Sony nie włącza się lub zawiesza, Tablet Apple nie uruchamia się nie ładuje.

Oczywiście we wszystkich tych przypadkach należałoby zacząć od sprawdzenia czy ładowarka jest sprawna, dobrze włączona do gniazdka i czy prawidłowo włożona do Twojego urządzenia. Jeżeli nadal występują problemy pozostaje jednak udać się do serwisu. Odradzamy korzystania z wszelkiego rodzaju forów i niefachowych, przypadkowych punktów napraw.