Microsoft szykuje się na Xamarin

Plotki codziennie okrążają świat. Dzisiaj coś o Microsofcie i firmie Xamarin. CRN poinformował 17 marca 2014 roku o końcowej fazie negocjacji, które najprawdopodobniej doprowadzą do nabycia lub też inwestycji przez Microsoft. Zarówno inwestor, jak i Miguel de Icaza nie komentują na tą chwilę nowinki. Powiedział jedynie, że współpraca z Microsoftem w ostatnich czterech miesiącach była doskonała i że jest nią wręcz podekscytowany.


 W listopadzie ubiegłego roku, fińska marka wraz z firmą Xamarin zapowiedziały ścisłą współpracę, jeśli chodzi o rozwój i partnerstwo marketingowe, mające na celu tworzenie nowoczesnych aplikacji w języku C # dla urządzeń działających w systemie iOs oraz Android. Do tej pory obie firmy utrzymują, że współpracują, ale nadal tworzą dwie, niezależne od siebie firmy.
 Microsoft na chwilę obecną bardzo ogranicza partnerów  VSIP Visual Studio dla innych platform niż własna, chociaż Xamarin ma tu również swój wkład. Fierdman i de Icaza razem pracowali w jednej marce – Novell. Dzięki temu obie firmy mogły spokojnie zająć się tworzeniem własnych rozwiązań dla VS – podstawą jest tutaj platforma 2.0 stworzona przez Xamarin.
 Współpraca nie zawsze przebiegała pomyślnie. W trakcie gdy Microsoft zajęty był tworzeniem nowego Windowsa 8, de Icaza zbratał się z Softies. W zeszłym roku prace znowu ruszyły. Dzisiaj czekamy na nową wersję WPF ( Windows Presentation Foundation), pomagającą w tworzeniu aplikacji deskopowych. Nad tym być może pracują obie marki, chociaż nikt tego oficjalnie nie potwierdził. Każdy z nas wie, że Microsoft współpracuje z bardzo wieloma dostawcami narzędzi, aby ciągle móc się doskonalić. Czekamy także na odsłonę uaktualnionej wersji Direct X ram, czyli Direct 12.
 Nie pierwszy raz pojawiają się plotki, że Microsoft jest zainteresowany dołączeniem De Icazy do swojej firmy. Wszystkich szczegółów dowiemy się na konferencji 27 marca 2014 roku. Być może tym razem będziemy świadkami owocnej i trwałej współpracy.